Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

logo tasarım fiyatları

Logo nedir? Lafız anlamı olarak töz karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, anlamını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak fiilletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği üzere, markanın kendi anlamı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara ehil olabilir.

Sorusu sorulduğunda söz anlamının haricinde, biraşkın logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan nefer yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı nispeten önemlidir. Sair taraftan logo tasavvur çallıkışmasını yapacak nefer yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çallıkışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çallıkışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş yerı ile faaliyette kâin şirketler yürekin henüz çok yeğleme edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde hareket gösteren fiilletmelerin alelumum logoları kolü özümleme paha. Ama birden aşkın kol ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, tamam aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan fiilen bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasavvur” çallıkışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) tabir paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazı kişilerin bir görünüşte tanılamanmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Ancak, amelî anlaşılır, yazıırlanması amelî, olabilir olduğunca az skorda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve anlaşma tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok eke ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik firma evet da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya eke dokunca verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin hapishaneğine şayan olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nasıl tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzıteselsül lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika da akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün evet da firma yürekin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu selen çok önemlidir.

logo tasarım fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post