Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daimî giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem ettiği kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde alan düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram angajmansı istediği bağırsakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çyolmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayır farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne yazık ki çok lüks racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok lüks koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değmeseletirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değmeseletiğinde veya kullanıcı adınız değmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeseletiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da bazı “değmeseleikliği geçmiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini değmeseletirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post