Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş yerında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka bünyeu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk öğün önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli terbiye dalünde familya olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koca ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çtuzakışmalar yürüten KALKO, birbunca ayak topu, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı rabıta Türkiye’nin en koca özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birbunca dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Balıkesir Saç EkimiBalıkesir Saç Ekimi

henüz yavuz görev verebilmemiz midein sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yapmış olduğunız andan itibaren çerez yararlanmaını ikrar etmiş skorlacaksınız.TamamDetaylı veri midein tıklayın|Paylaş Etiketler : Haberler – saç ekimi Umumi Esenlik Esenlik