Yapmayı en çok sevmediğiniz iş nedir?

İnsanlığın ilk yıllarından itibaren pek çok nöbet bilgiye tutmak için çaba gösterilmiştir. Bilginin en esenlıklı ve en tabii yolu kesinlikli deneyimleyerek örenmek olmaktadır. Ama hasetmüzde birkötü biliminin deneyim yolu ile öğrenilmesi hem kuvvet hem bile az çok kazalı olabilmektedir. Bilgi Nedir? Zaman pek çok kişi yönında bilgiye tutmak az çok hafif olmaktadır. Ama ilk insanoğlu için bu yer hem hafif bileğil hem bile esenlıklı bir yolu olmamaktadır. Bilgiye ulaşma istediği insanoğluın iletiye gitmesine katkı sağlayan az çok önemli bir yer olmaktadır. Zaman pek çok kişi internet mutavassıtlığı ile bilgiye ulaşabilmektedir. Ama ilk insandan yola çıkılması gerekir ise ilk adam dünyaya erişince barınma bilgisini edinir. Bu bilgiyi edinir iken ekseriya dış ortamın az çok kazalı olması görüş önünde bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok nöbet tecrübe ve semtılma yolunu bulmuştur.

Bu ilk adam barınmayı bulduktan sonra Ekmek yemsin icap ettiğini hissetmiştir. Bu delmek yenilmesi için ne bitkilerin esenlıklı hangisinin dokuncaı olduğu bilgisini gene deneyerek öğrenilmektir. Ama bu öğrenmeler az çok kuvvet ve kazalı yollar olarak bilinmektedir. İlk insanlıktan sonra kendi köy ve kendi şehirlerini oluşturan bireyler için az çok önemli bir şey ise tevakki olmaktadır. Bu korunmalar vahşi hayvanlar semt köylerin tecavüzsı şeklinde olabilmektedir. Bu nedenle tabanca imalının bilgisini edinmiştir. Devamında bireyler henüz esenlıklı bir ömürın elde edilmesi için bu defa aygıt imalına ilk hamleını atmıştır. Bu süreden sonra yeni bir yer ortaya çıkmaktadır. Bu insanoğluın hayatlarını kolaylaştırmak için en önemli şey olan yük imalı olmaktadır. Zaman insanlığın bu denli vürutmesi ve az çok mürtefi bir eğitim bilimi seviyesine varmasının kök sebebi bu yer olmaktadır. Zaman pek çok kişinin faal olarak kullandığı bilginin temeli gerçekte yılların birikimi şikelinde gelmektedir. Bu nedenle az çok önemli ve az çok mütekâmiltir. Bilgi Türleri ve Özellikleri Nelerdir? Zaman pek çok kişinin farkında olmadan kullandığı pek çok olgun bulunmaktadır. Bu olgun çeşitlerinin ilki ise gündelik olgun olmaktadır. Gündelik olgun henüz çok bireylerin günlük evetşamada kullandıkları bilgiler olmaktadır. Bu bilgiler sayesinde fert günlük evetşamada neyin düz neyin yanlış olduğu soyısında az çok hafif varabilmektedir. İkinci olan olgun çeşidi ise teknik olgun olarak bilinmektedir. Bu mekanizma gerçekte azıcık dada yaşamın içinden ve az çok önemli bir olgun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Van Saç EkimiVan Saç Ekimi

kadar sorular en kesif fasılaştırılan sorular olarak uyanıklık çekiyor. Saç ekim işçiliklemi yapmış oldurmak üzere siz de bu soruların cevaplarını fasılaştırıyorsanız o halde artık en hak adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz.